Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Maraton Siatkarski GRAMY DLA NATALKI

Czcionka:

Chcemy Was wciągnąć w POMYSŁ!

Raczej jeszcze nigdy nie uczestniczyliście w takiej akcji! To tylko Wasza krótka chwila, która może stać się wielkim szczęściem małej dziewczynki. Historię Natalki przeczytacie nieco niżej, teraz proponujemy Wam udział w 24-GODZINNYM MARATONIE JAKIEGO NIE BYŁO! 16 zespołów siatkarskich, głównie amatorskich, przez okrągłą dobę będzie uczestniczyło w turnieju „GRAMY DLA NATALKI - 24-godzinny maraton siatkarski”. Większość z drużyn bierze udział w Lidze Piłki Siatkowej Amatorów w Ostrowi Mazowieckiej (obecnie pod nazwą sponsora tytularnego: Bank Spółdzielczy Liga Siatkarzy Amatorów) organizowanej przez nas od początków XXI wieku. Głównym inicjatorem Maratonu jest Wicher Sadowne, miejscowości z której pochodzi Natalka.

 

Nasz Maraton jest ABSOLUTNIE CHARYTATYWNY! Całe wpisowe od drużyn zaproszonych, datki widzów oraz wpływy z licytacji siatkarskich gadżetów jakie staramy się pozyskać BĘDĄ W CAŁOŚCI PRZEZNACZONE dla Natalki!

 

Natalka Subda ma 10 lat. Od urodzenia choruje na nieuleczalną, genetyczną chorobę - mukowiscydozę, która poprzez zaleganie gęstego i lepkiego śluzu powoduje zwłóknienie wielu narządów, zwłaszcza płuc, powoli niszcząc cały organizm. Charakteryzuje się częstymi stanami zapalnymi oskrzeli i płuc oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Natalka wymaga stałego i kompleksowego leczenia. Kilkakrotnie w ciągu dnia musi mieć inhalacje i drenaż klatki piersiowej. Ponadto przed każdym posiłkiem dostaje enzymy trawienne, bez których jej organizm nie strawiłby jedzenia. Dieta musi być wysokokaloryczna i bogatobiałkowa. Niezbędne są także witaminy, odżywki i preparaty mukolityczne. Zwiększone zapotrzebowanie wynika z upośledzonego trawienia i wchłaniania, strat składników odżywczych, zwiększonego wysiłku przy oddychaniu i kaszlu, zwiększonej podstawowej przemiany materii i częstych infekcji. Do codziennej fizykoterapii potrzebny jest także specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.

 

Prosimy zatem o wsparcie na jakie Was w tym momencie stać.

Media, a zwłaszcza redakcje sportowe prosimy o bezpłatne rozpropagowanie naszego Maratonu. Drużyny z PlusLigi o kilka gadżetów, jakimi z pewnością dysponujecie, a jakie będziemy mogli zlicytować na rzecz Natalki. Zapraszamy też Was wszystkich do Sadownego 10-11 lutego. Wielkie, a może raczej dłuuugie granie, zaczniemy w sobotę o 18.00, skończymy szczęśliwie i radośnie w niedzielę o 18.00. Liczymy na wsparcie całego środowiska siatkarskiego nie tylko w naszym regionie lecz także w kraju. Pokażmy Polsce jak wielkie serca mają siatkarze!

 

 

Wszelkich niezbędnych Wam informacji udzielą:

Kamil Koroś - organizator Wicher Sadowne (537 534 522, kamilkoros85@gmail.com)

oraz piszący te słowa:

Krzysztof Orzechowski - MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej (29 645 21 90, mosir.ostrowmaz@gmail.com)

 

A dla wszystkich, którzy w terminie naszego maratońskiego weekendu w Sadownem mają już inne plany, ale serducho wielkie:

KONTO FUNDACJI: (WPŁATY TYTUŁEM: "DLA NATALKI SUBDY")
MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
30-507 Kraków, ul. Celna 6
BNP Paribas Polska o/Kraków  86 1600 1013 0002 0011 6035 0001
 
 
 

ZAŁĄCZNIKI:

Plan godzinowy + Regulamin/zasady gry

Utworzono dnia 01.02.2018, 14:34

Plakat A3 pdf

Utworzono dnia 26.01.2018, 13:05

Daj się wciągnąć :-) !!!

Utworzono dnia 26.01.2018, 12:45