Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

10 kolejka BSLSA z niespodzianką!

Utworzono dnia 27.01.2020
Czcionka:

W niedzielę 26 stycznia amatorzy piłki siatkowej rozegrali kolejne mecze ligowe Bank Spółdzielczy Ligi Siatkarzy Amatorów. Zagrało jedynie 6 drużyn - mecz DT Wąsewo został na ich prośbę przełożony, a drużyna Qfli w tym dniu pauzowała.

W pierwszym secie pierwszego meczu dnia Andrzejewo gromiło Brok już nawet 12:4 ostatecznie zwyciężając do 22. W secie drugim, niczym w żenskim tenisie, nastąpiła całkowita odmiana ról - tym razem to Brok rozpoczął trzepanie skóry Andrzejewu, w efekcie kończąc seta zwycięsko do 15. Tie-brak nie dostarczył emocji - Andrzejewo jakby straciło chęć do gry albo zabrakło światłego przywództwa menadżera Roberta - Brok gładko wygrał do 7, a dużą rolę w zwycięstwie miał kolega Marek, który miał tej niedzieli naprawdę niezły dzień.

W meczu drugim chyba mała niespodzianka. Zaciszna raczej bezboleśnie punktowała Rubinek aż do planowanego skutku, czyli oczywistego zwycięstwa w dwóch setach. Zastanawiające jak gładko Zaciszacy doprowadzili młodzież do siatkarskiej impotencji dobrze broniąc w polu, skutecznie serwując oraz blokując. Dużo błędów własnych Rubinka i szanse na pudło odrobinkę odjechały ale biorąc pod uwagę co w tym sezonie dzieje się z Forte i Qflami, to można śmiało w przypadku Rubinka stwierdzić, że szanse są... odjechane na plus, o czym wkrótce poniżej.

Forte w piątkę ograło Mrówkę w trzecim meczu dnia. Problemy kadrowe (pozdrowienia i życzenia powrotu do zdrowie dla Mateusza) żółtych słoników nie wystarczyły mrówkom na wyrównaną walkę. Mecz w zasadzie bez historii, w setach do 20 i 17.

W zaległym z poprzedniej kolejki meczu Forte z Rubinkiem nastąpiła odmiana tych ostatnich i na parkiecie zobaczyliśmy ten lepszy Rubinek. Chłopaki sprawnie wykorzystywali fakt niepełnego składu Forte i wiele z kiwek wchodziło w boisko bez obrony. Ogólnie rzecz biorąc mecz na zabicie czasu, jeśli ma się go w nadmiarze. Trzy punkty z pewnością bardzo cenne dla Rubinka, bo w tabeli od podium dzieli ich już zaledwie jeden punkt. A Forte cóż... trzeba chyba więcej serca i mobilizacji, bo przecież bez Mateusza też potrafią wygrywać, czego już nieraz doświadczyły drużyny z dolnej części tabeli. Tak więc do boju Piotrze, żebyście tacy mniej drewniani byli ;)