Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

ANDRZEJEWO - BROK 0:2 (-20, -15)
ZACISZNA - ALCO TEAM 1:2 (23, -19, -9)
LICEAL - WICHER przełożony na 18.02.

Aktualna tabela tutaj

W pierwszym meczu skróconej 9 kolejki Qfle nadspodziewanie łatwo ograły skurczony Rubinek. Skurczony, bo w niepełnm składzie pięciu na parkiecie. Tak słabego meczu chłopcy z Rubinka nie zagrali już dawno, szczególnie w drugim secie przegranym... nie, tutaj potrzebna chyba inne słowo... przechlapanym do 9 (było już 0:12)!  Chyba można to śmiało kłaść na karb sezonu studniówkowego. Chociaż z drugiej strony w ekipie Qfli błyszczał jak diament znienacka odświeżony kolega Arek. Czy sprawił to odpoczynek w ostatniej kolejce? Być może należałoby na miejscu Qfli częściej korzystać z takiego rozwiązania, szczególnie przed ważnymi meczami? Nie będę się jednak wtrącał w strategię sezonu. Ważne, że kolega Arek znowu błyszczy... mimo moich ostatnich obaw - jakże przedwczesnych, okazuje się ;)

W drugim meczu Fuzja, zgodnie z przewidywaniami, nie sprostała liderom i również uległa w dwóch setach. W trzecim spotkaniu Brok nie pozwolił sobie ukraść seta Andrzejewu, a więc karta historii ponownie nie została zapisana i Andrzejewo wciąż bez punktu z sezonie.

W ostatnim meczu 9. kolejki oglądaliśmy mecz ze wszystkich tego dnia najbardziej wyrównany i zakończony tie-breakiem, z którego z tarczą wyszła ekipa Alco Team'u. Chociaż pierwszą partię wygrała Zaciszna z niewielką przewagą do 23, to już w kolejnych było gorzej i Alco Team, przy porażce Rubinka wskoczył na 6. miejsce w tabeli.

Bardzo interesująco wygląda walka o to właśnie miejsce, zapewniające w drugiej rundzie grę w grupie mistrzowskiej. Fuzja, Alco Team i Rubinek jeszcze powalczą, a jedna z tych drużyn wyląduje w grupie B. Wiele może się zdecydować już 18 lutego, w przedostatniej, wydłużonej kolejce I rundy rozgrywek BSLSA. Tego dnia rozpoczniemy o 9.00 zaległym spotkaniem Wichra z Licealem (zapraszamy sędziów liniowych z Alco Teamu i Qfli;). Na razie jednak spotkamy się w większości już w najbliższy weekend w Sadownem - 24-GODZINNY SIATKARSKI MARATON "GRAMY DLA NATALKI" - startuje w sobotę o 18.00. Zapraszamy!