Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Brąz na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

Utworzono dnia 12.05.2017
Czcionka:

W dniach 28 – 30 kwietnia w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów juniorów i juniorek do lat 20. Z naszego miasta startowała trójka reprezentantów Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego (UOLKA).
W kategorii wagowej do 63 kg Anna Grala zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal w dwuboju i podrzucie. W kategorii 48 kg Dominika Derlatka zajęła VI miejsce, a w kategorii wagowej +105 kg Cezary Nietubyć zajął miejsce IX. W sumie klub zdobył 20 pkt do ogólnopolskiej punktacji organizowanej przez Ministerstwo Sportu.

Trener UOLKA Zygmunt Klepacki podsumował występy swoich podopiecznych:
„  Ania Grala zdobyła medal i to cieszy, ale Ania jest już renomowaną zawodniczką i niespodzianką by było gdyby medalu nie zdobyła, wprawdzie zawodniczka z Zamościa zmusiła ją do maksymalnego wysiłku, ale poradziła sobie z tym.
Bardzo dobrze oceniam starty pozostałych zawodników, Dominika wprawdzie zajęła VI miejsce ale jest to zawodniczka trenująca niespełna rok i musiała walczyć przede wszystkim z uzyskaniem limitu wyznaczonego przez PZPC dla tej kategorii wagowej i wiekowej, uporała się z tym zadaniem i uzyskała 85 kg w dwuboju co dało jej VI miejsce. Najniższe miejsce zajął Czarek, ale z bardzo dobrym rezultatem 250 kg w dwuboju, poprawił swoje rekordy życiowe w rwaniu, jak i podrzucie. Wprawdzie IX pozycja wydaje się odległa, ale czy aż tak dużo mamy zawodników w naszym mieście w różnych dziedzinach sportu i kultury którzy zajmowali by takie miejsce? "