Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

BSLSA - ostatnia kolejka 2019

Utworzono dnia 17.12.2019
Czcionka:

W niedzielę, w hali MOSiR przy ul. Warchalskiego siatkarze amatorzy rozegrali ostatnią w tym roku kolejkę spotkań. Siatkarski dzień rozpoczął się wcześniej niż zazwyczaj, bo już o godzinie 9.00 od zaległego meczu Qfle-Forte.

W secie nr 1 już wydawało się, że to Qfle odniosą zwycięstwo, bo przy stanie 22:18 nic nie wskazywało na to, że Forte zafiniszuje w dobrym stylu. A jednak - kilka bardzo dobrych zagrywek, kilka błędów Qfli i zaczarowana w tym secie liczba 22 po ich stronie nie uległa zmianie. Za to Forte świętowało siedem zwycięskich piłek z rzędu i sukces w całym secie. Set drugi to już dominacja „żółtych słoników”, przy całkowitej niemocy Qfli, którzy popełnili wyjątkowo dużą liczbę błędów. Ostatecznie 2:0 dla Forte.

W meczu nr 2 na parkiecie ponownie Qfle, a ich rywalami Zaciszna. Mecz jakby trochę przeszedł bokiem, a może raczej brakiem szczególnej historii. Zaciszna ewidentnie gra w kratkę - po bardzo dobrych meczach, jak np. ten z zeszłego tygodnia z Forte gdzie niewiele brakowało aby to właśnie Zaciszna świętowała zwycięstwo, niedzielny mecz z Qflami, w którym nawet na chwilę Zaciszna nie zbliżyła się do wygranej. Qfle w obu setach zdecydowanie kontrolowali wynik, wygrywając w efekcie do 20 i 16.

Brok - Wicher Sadowne to mecz nr 3. I to w zasadzie wszystko co można napisać o tym spotkaniu. W secie pierwszym Brok jeszcze, jeszcze próbował i walczył, zwłaszcza na początku seta. W secie drugim „brokerzy” w zasadzie już tylko podawali piłki, a Sadowne, które samo o sobie twierdzi, że na koniec roku „jest w gazie” piłki te wykańczało, odnosząc łatwe zwycięstwo w dwóch setach.

W czwartym meczu dnia skazana na porażkę z Dream Teamem PSB. Mrówka z godnością wpisała się w prognozy dnia i uległa liderom „wykręcając” w obu setach 37 punktów. Biorąc pod uwagę dyspozycję w tym dniu naszych siedmiokrotnych mistrzów z Wąsewa można śmiało stwierdzić, że Mrówka zagrała dobre spotkanie i widać w ich grze progres. Moim zdaniem w przyszłym roku kilka drużyn będzie musiało na Mrówy uważać, bo o komplet punktów może być ciężko.

Andrzejewo - Rubinek. Kuluarowo, ale z pierwszej ręki dowiedziałem się, że Andrzejewo zbiera siły na styczeń i głodne kolejnych sukcesów po historycznym wyczynie sprzed dwóch tygodni, ostrzy sobie pazurki na Mrówkę. Niestety, zbieranie sił było widać zbyt wyraźnie i tym razem ekipa Roberta Kanieckiego nie zachwyciła. Rubinek zaś rozpycha się coraz silniej łokciami w drodze „na pudło” tegorocznych rozgrywek.

Gratulacje dla wszystkich ekip, naszych pań z opieki medycznej oraz Leszka i Konrada za ten prawie półmetek sezonu oraz najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne - obyśmy zdrowi wszyscy byli i wspólnie bezpiecznie, a i radośnie doczekali końca sezonu! Wszystkiego najlepszego!

QFLE - FORTE - 0:2 (-22, -16)
QFLE - ZACISZNA 2:0 (20, 16)
BROK - WICHER SADOWNE 0:2 (-15, -9)
PSB MRÓWKA - DT WĄSEWO 0:2 (-20, -17)
ANDRZEJEWO - RUBINEK 0:2 (-14, -14)