Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

DT Wąsewo, Forte i Qfle!

Utworzono dnia 15.04.2019
Czcionka:

Po pierwszym meczu ostatniej kolejki tegorocznych rozgrywek Bank Spółdzielczy Ligi Siatkarzy Amatorów wszystko już było jasne. Qfle pokonały Zaciszną w dwóch setach, co gwarantowało im trzecie miejsce w końcowej tabeli. W ten sposób, czekający na wynik tego spotkania Wicher, już bez specjalnego ciśnienia przystąpił do swojego meczu. Również dzięki temu staliśmy się świadkami małej sensacji i Brok urwał Wichrowi seta. W wyniku obu tych spotkań poznaliśmy ostateczny wynik starcia o ostatni stopień podium i drugi raz z rzędu znaleźli się na nim siatkarze Qfli.

 

Trzeci mecz dnia miał być smaczkiem rozgrywek i… pokazał ogromną przewagę siedmiokrotnych tryumfatorów BS Ligi nad resztą stawki, również nad wiceliderem obecnego sezonu. Był to mecz Artura Urbanowskiego, który był tego dnia zwyczajnie za szybki dla graczy Forte. Świetna gra praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła sprawiła, że DT Wąsewo absolutnie potwierdziło swoją dominację. Wystarczy spojrzeć na tabelę końcową, w której 15 pkt. nad drugą ekipą (Forte właśnie) pokazuje jak duża jest to obecnie przewaga. Wszystko wskazuje na to, że jeśli Dream Team będzie brał udział w kolejnej edycji (a dlaczego by nie?) to „starsze” drużyny bez odmładzania swoich składów wciąż i to przez kilka sezonów nie będą w stanie nawiązać z nimi walki. Ba, ale skąd brać?! I tutaj o meczu ostatnim tegorocznych rozgrywek. 

Rubinek - jedyna młoda drużyna (chociaż zasilana doświadczeniem) po raz kolejny pokazała, że grać potrafi (1. set), ale ma problemy z utrzymaniem jakości (2. set) i umie się kompletnie rozsypać psychicznie (3. set) w przypadku gry z dość przeciętnym lecz grającym równo i konsekwentnie przeciwnikiem, jakim była tego dnia Fuzja. Brawo Fuzja za ciekawą niespodziankę oraz jednak gratulacje dla Rubinka i Absolwentów za utrzymanie 5. miejsca w końcowej tabeli.

Podsumowując obecny sezon, szczególnie po ostatniej kolejce - trzeba chyba próbować odmładzać składy ;) Jak? Nie mam zielonego pojęcia.

 

Zapraszam kibiców siatkówki i wszystkie drużyny na Wielki Turniej Zakończenia Sezonu Siatkarskiego Bank Spółdzielczy Ligi Siatkarzy Amatorów, który zostanie rozegrany 28 kwietnia w hali przy ul. Trębickiego. Tradycyjnie już, podczas tego wydarzenia, zostaną wręczone nagrody za sezon 2018/2019. Turniej, jak zwykle, będzie miał charakter zabawowo-integracyjny, więc obowiązuje dowolność składów. Popróbujmy nowości;) Zapraszam.

 

Końcowa tabela oraz historia sezonu tutaj.

 

K. Orzechowski (Organizator-MOSiR)

Kalendarium

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30