Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

IV Ostrowski Bieg Wolności i Solidarności

Utworzono dnia 05.11.2018
Czcionka:

Po raz czwarty w naszym mieście odbył się Ostrowski Bieg Wolności i Solidarności. 4 listopada rywalizowano na dwóch dystansach - w biegu honorowym na 600 m oraz po raz trzeci na dystansie półmaratonu 21 097,5 m.O godzinie 10.00 spod Ratusza wystartowali uczestnicy półmaratonu, gdzie sygnał do startu dał Burmistrz Miasta Jerzy Bauer. Na dłuższym dystansie wystartowało 98 zawodników, w tym 12 kobiet. Trasa biegła ulicami miasta, przez okoliczne wioski i tereny leśne.O godzinie 11.00, spod MOSiR wystartowali uczestnicy biegu honorowego. Kilkadziesiąt osób miało do przebycia trasę wytyczoną w okolicach stawu miejskiego. Krótki dystans z powodzeniem pokonywali zarówno młodzi, jak i starsi uczestnicy. Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal.W tym czasie na trasie trwała rywalizacja w półmaratonie. Po kilku kilometrach grupa wyraźnie się "rozciągnęła", a najlepsi zawodnicy z czasem uzyskiwali coraz wyraźniejszą przewagę nad resztą stawki. Po godzinie, 16 minutach i i 33 sekundach, na mecie pojawił się zwycięzca - Przemysław Dąbrowski reprezentujący klub AGRO-METAL Ostrołęka - była to już kolejna wygrana tego zawodnika w biegach organizowanych w Ostrowi Mazowieckiej.Osiem sekund za nim linię mety minął Konrad Nosarzewski - klub Badania Dieta Trening - Stupsk. Na trzecim miejscu z czasem 1:20:28,18 zameldował się Daniel Chojecki reprezentujący KP PSP Węgrów.
Wśród pań, najlepszą okazała się Anna Kesler - klub Walnięta z Kopyta - Stare Lubiejewo - z czasem 1:34:04,44, drugie miejsce z czasem 1:45:55,59 zajęła reprezentująca klub Ostrów Biega  Magdalena Malik. Najniższe miejsce na podium przypadło Teresie Kempisty z Ugniewa - czas 1:51:39,24

Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątowe medale, które wręczali m.in. Burmistrz Miasta - Jerzy Bauer, Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania - Waldemar Pałys, prezes klubu LKS Ostrowianka - Michał Chojnowski oraz wicedyrektor MOSIR - Waldemar Konarzewski. Zwycięzcom biegu w kategorii kobiet i mężczyzn przyznano puchary, a najlepsza trójka otrzymała nagrody finansowe.


Nagrody przyznano również najlepszemu zawodniczce i zawodnikowi z powiatu ostrowskiego, którymi byli Anna Kesler i Daniel Juniewicz.

Organizatorem IV Biegu Wolności i Solidarności był Ludowy Klub Sportowy „Ostrowianka” w Ostrowi Mazowieckiej, współorganizatorami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, Stowarzyszenie "Ostrów Biega"

--------
Więcej zdjęć na facebooku MOSIR

ZAŁĄCZNIKI:

WYNIKI - PÓŁMARATON - MĘZCZYŹNI

Utworzono dnia 06.11.2018, 15:31

WYNIKI - PÓŁMARATON - KOBIETY

Utworzono dnia 06.11.2018, 15:31