Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

KINDER+SPORT Radość z Pływania

Utworzono dnia 20.06.2018
Czcionka:

W niedzielę, 17 czerwca, na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”.

Udział w nim wzięło 85 dzieci. Impreza odbyła się dzięki Krytej Pływalni MOSiR Ostrów Mazowiecka i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport. Ambasadorem akcji jest Paweł KORZENIOWSKI, który dopingował dzieci w Ostrowi Mazowieckiej, jak również Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy BAUER.
 

Ze względu na różny poziom umiejętności pływackich, młodzi uczestnicy Festiwalu Kinder+Sport podzieleni zostali na dwie grupy. Drużynom przyznano związane z pływaniem nazwy, takie jak: żabki, raczki, rybki, pingwinki, ale też szczupaki, węgorze i rekiny.


Dzieci zmagały się w sumie w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów.

 

To miłe widzieć, z jakim zaangażowaniem i pasją do sportu podchodzą zarówno dzieci, jak i ich trenerzy. To nie są zwykłe zawody - tu liczy się przede wszystkim aktywność fizyczna i dobra zabawa. Medale są jednak prawdziwe. Co prawda nie z metali szlachetnych, ale mam nadzieję, że cieszą podobnie jak złote — skomentował Bartosz Kańtoch, dziennikarz radiowy, który prowadził Festiwal w Ostrowi Mazowieckiej.

Medale przyznano w czterech kategoriach - „As współpracy”, „Mistrz szybkości”, „Debeściak nurkowania” oraz „Geniusz sprawności”. W wydarzeniu, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, żadne dziecko nie zostało pozostawione bez nagrody. Za dobrą zabawę wszyscy zostali odznaczeni medalami „Radosnego pływaka” oraz zanieśli do domów pamiątkowe dyplomy.
 

Przedstawiciele firmy Ferrero złożyli podziękowania za wsparcie w organizacji Festiwalu Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bartłomiejowi PIEŃKOWSKIEMU i inicjatorowi Festiwalu Trenerowi Piotrowi KANI.


Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i zgromadzonych gości, cieszył się pokaz czterech technik pływackich w wykonaniu wielokrotnego mistrza Pawła KORZENIOWSKIEGO jak również zawodników miejscowych klubów PUKS ORKA i UKS NEPTUN.

Tego dnia trybuny Krytej Pływalni w Ostrowi Mazowieckiej wypełnione zostały przez rodziny, kolegów i nauczycieli, którzy przyszli dopingować swoich przedstawicieli. Wyposażeni przez organizatorów w transparenty z hasłami dopingu, utrzymywali niezmiennie wysoki poziom zaangażowania.
 

Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej składa podziękowania dzieciom i rodzicom za udział w Festiwalu, jak również trenerom pływania, którzy pomogli w realizacji: Aldonie GAŁECKIEJ, Natalii GRZYMKOWSKIEJ, Dominice WITEK, Paulinie NAJGRODZKIEJ, Monice RYMER, Piotrowi CHUD, Sławomirowi CIEŚLUKOWI, Jackowi ZAWŁOCKIEMU, Jakubowi REJNIAKOWI, Arkadiuszowi BORAWSKIEMU.


O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania” Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie.

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 Kalendarium

Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5