Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Koszykarze II ligowego Sokoła oficjalnie rozpoczęli rozgrywki w sezonie 2020/2021.

Utworzono dnia 28.09.2020
Czcionka:

26 września na inaugurację sezonu koszykarze II ligowego Sokoła rozegrali wyjazdowy mecz z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Od początku lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy w pierwszej połowie uzyskali 13 punktową przewagę, jednak w kolejnych kwartach ostrowski zespół systematycznie odrabiał straty.
Do ostatnich sekund oba zespoły walczyły o końcową wygraną. Jeszcze na kilkanaście sekund przed końcem Sokół miał już tylko punkt straty, jednak ostatecznie to gospodarze wyszli z tej potyczki zwycięsko - skutecznie w końcówce wykonując rzuty wolne - utrzymali przewagę i zwyciężyli 88:84. Spory udział w wygranej gospodarzy mieli czterej zawodnicy z szerokiej kadry ekstraklasowej Legii, którzy w sumie zdobyli aż 62 pkt.
Kolejne spotkanie Sokół rozegra w ostrowskiej hali MOSIR, gdzie 3 października o godz. 18.00 podejmował będzie ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Sokół Ostrów Mazowiecka 88:84
(21:18) (22:12) (25:25) (20:29)


Sokół dość późno rozpoczął przygotowania do sezonu bo dopiero z początkiem września. W drużynie zaszło trochę zmian kadrowych. Trener Antonio Daykola testował kilku nowych zawodników, którzy mogli się zaprezentować m.in. w rozegranych czterech meczach sparingowych. Wydaje się że skład jest lepszy niż przed rokiem, gdy Sokoły zajęli bardzo dobre 8 miejsce w gr. B II ligi. Świadczyć o tym mogą również wyniki meczów sparingowych z których trzy zakończyły się wygraną Sokoła.

Komplet wyników meczów sparingowych:
SOKÓŁ – Żubry Białystok – 81:63
TUR BASKET Bielsk Podlaski – SOKÓŁ – 92:96
MKS OCHOTA Warszawa – SOKÓŁ – 81:78
UKS TRÓJKA Żyrardów – SOKÓŁ – 68:74

więcej informacji na stronie klubowej www.okksokol.com
 

ZESPOŁY W GRUPIE B w której rywalizuje SOKÓŁ
oraz SYSTEM ROZGRYWEK



Grupa B
1. Fundacja Nasza Warszawa - KK AZS UW Warszawa
2. WMSS ISETIA (Warszawa) – Isetia Erzurum
3. KKS Tur Basket (Bielsk Podlaski) - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski
4. UKS Trójka (Żyrardów) – UKS Trójka Żyrardów
5. MKS Start SA Lublin – AZS UMCS Start Lublin
6. Fundacja Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Akademia Koszykówki Legii Warszawa
7. ŁKS KM (Łódź) - ŁKS AZS UŁ SG Łódź
8. PKK Żubry (Białystok) - Żubry Białystok
9. Sokół Ostrów Mazowiecka - Sokół Ostrów Mazowiecka
10. PKK 99 (Pabianice) – PKK 99 Pabianice
11. MKS Ochota (Warszawa) – MKS Ochota Warszawa
12. KU AZS UJK (Kielce) – AZS UJK Kielce
13. KS (Kutno) – KS Kutno

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-12 w każdej z grup, kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-48 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyny, które zajmą miejsca 13 w każdej z grup, tracą prawo gry w rozgrywkach 2LM.

Pierwszy etap rozgrywek zakończy się 28 marca.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – mecz i rewanż (1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy - gospodarzem 1 meczu jest drużyna sklasyfikowana niżej w tabeli.
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - C4/C5
para 2: B1/B8 - D4/D5
para 3: C1/C8 - A4/A5
para 4: D1/D8 - B4/B5
para 5: A2/A7 - C3/C6
para 6: B2/B7 - D3/D6
para 7: C2/C7 - A3/A6
para 8: D2/D7 - B3/B6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).

V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.

Zasady rozstawienia i przyznania miejsc:
O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1;
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1;
2a. Jeśli w grupach jest nierówna liczba drużyn, wówczas decyduje lepszy stosunek zwycięstw do liczby meczów.
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1;
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1;
5. Losowanie.

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1