Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców w Ełku

Utworzono dnia 15.11.2018
Czcionka:

10 listopada odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców. Zawody zgromadziły 175 zawodników z 62 klubów z całej Polski.  W turnieju uczestniczyli juniorzy oraz młodzieżowcy U21. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 5 zawodników. W juniorach nasz klub reprezentowali: Jan Bilwin junior -65 kg , Magda Baczewska juniorka -55kg i Julia Skwierczyńska juniorka -55 kg. Wszyscy nasi zawodnicy wygrali swoje pierwsze walki w bardzo dobrym stylu. Jednak tylko Julia Skwierczyńska  zdołała pokonać kolejne przeciwniczki i dotrzeć do finału.  W drodze po srebro Julia musiała pokonać trzy przeciwniczki a nie było to łatwe - każdą zawodniczkę musiała pokonywać w dogrywce.  Dopiero w finale sędziowie , również po dogrywce uznali, że lepsza jest zawodniczka z Niepołomic.  Jan Bilwin i Magda Baczewska ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmych miejscach.


 

W kategorii młodzieżowców U21  reprezentowało nas  dwoje zawodników – Michalina Chrobot  seniorka -65 kg  oraz w kata Maciej Grabowski – junior. Maciej mimo, że formalnie jest jeszcze juniorem mógł w tych zawodach wystartować ze starszymi kolegami. Było to więc jego pierwsze starcie z młodzieżowcami (18-21 lat). Mimo że wszedł do drugiej tury kata to jednak nie zdołał przebić się przez starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych przeciwników i uplasował się na 7 miejscu. Michalina Chrobot z kolei przegrała swoją walkę o wejście do finału i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Przeciwniczka, która wyeliminowała naszą zawodniczkę , Natalia Kondeusz z Leżajska,  zajęła pierwsze miejsce. Dla  Michaliny, która po poważnej kontuzji i trzyletniej przerwie w startach  dopiero wraca do formy  udział w tych zawodach był wdrożeniem się w kolejne starty w przyszłym sezonie. Opiekunem zawodników oraz sędzią  podczas  Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców był sensei Radosław Grabowski.
 


Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców  miały bardzo dobrą oprawę. Atutem była duża i nowoczesna hala , rampa świetlna, bardzo dobre nagłośnienie. Podczas oficjalnego otwarcia  wszyscy uczestnicy oraz widownia odśpiewali w całości hymn Polski.  Zawody zorganizował Ełcki Klub Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate.redakcja i zdjęcia: OKKK

Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców w Ełku

Utworzono dnia 15.11.2018, 10:08

foto: OKKK

ZAŁĄCZNIKI:

Komunikat u21 Ełk final

Utworzono dnia 15.11.2018, 10:09

Komunikat MPJ

Utworzono dnia 15.11.2018, 10:09