Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

DT WĄSEWO - ALCO TEAM 2:0 (24, 22)
FORTE - RUBINEK 1:2 (16, -23, -12)
FUZJA - WICHER SADOWNE 0:2 (--21, -17)
ANDRZEJEWO - LICEAL 0:2 (-17, -17)

Ostatnia przedświąteczna kolejka okazała się trudna i nerwowa, zarówno dla zawodników, jak i dla sędziów…, którzy pokazali aż dwie czerwone kartki. Były to zatem trzecia i czwarta czerwona karta w historii Ligi… od kiedy pamiętam, a więc od 2008 roku. Dla przypomnienia: z sędziami dyskutują tylko kapitanowie drużyn ;)

W pierwszym meczu dnia Qfle w dwóch setach ograły Zaciszną chociaż w pierwszym secie Zaciszna prowadziła już 23:18. Seria głównie fatalnych przyjęć zagrywki spowodowała jednak to, że Qfle zdobyły 7 punktów z rzędu  i zwyciężyły w tym secie. To że zwycięstwo w tak dziwny sposób wymknęło się z rąk musiało wpłynąć na grę w kolejnej partii, którą Qfle wygrały już ze zdecydowanie większą przewagą, bo do 17. I to mimo tego, że całego seta na ławce przesiedział kolega Arkadiusz. A może dzięki młodzieńczemu zaangażowaniu w grę w drugim secie zmiennika, czyli walecznego kolegi Jacka? Trudno określić. Zdaniem samych zawodników ekipy Qfli "W drugim secie grało nam się lepiej". Hmmm...

W kolejnym meczu DT Wąsewo zwyciężyło Alco Team, a kolega Artur wszedł do historii rozgrywek oglądając pierwszą tego dnia czerwoną kartkę za dyskusje z sędzią. Przypominam o świetlanej zasadzie: jeśli sędzia nie zobaczył w trakcie akcji, to już na pewno nie zobaczy po akcji… aż do czasu wprowadzenia challangów, a na to się na razie nie zanosi.

W trzecim meczu Forte bez swego nieobecnego głównego atakującego, za to z liderem kolegą Piotrem „Potęga Spokoju”, po dość gładkim zwycięstwie w pierwszym secie do 16, w końcówce drugiego prowadziło już 23 do 21. I tutaj powrócił syndrom Zacisznej z pierwszego meczu dnia. Kilka fatalnych piłek i mieliśmy jedynego tie-breaka 7. kolejki, w którym… młodość zwyciężyła. Forte, mimo zanotowania pierwszej porażki w sezonie utrzymało pozycję lidera, mając o jeden mecz więcej od drugiego w tabeli DT.

Fuzja nie oparła się Wichrowi z Sadownego i raczej spokojnie zniosła porażkę w dwóch setach, bez specjalnej historii. A w ostatnim tegorocznym spotkaniu starły się ekipy bez zwycięstwa w obecnych rozgrywkach. Wygrał Liceal, bo Andrzejewo mimo jak zwykle heroicznej wręcz postawy na boisku (i poza nim) kolegi Roberta, zagrało po prostu słabiej niż w ostatnich meczach. Jest też duża szansa na to, że to Liceal zagrał lepiej ale… ja nie wiem J

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia skład sędziowski oraz opieka medyczna składa wszystkim uczestnikom naszych siatkarskich zmagań najserdeczniejsze życzenia bezpiecznych i radosnych Świąt oraz wiele szczęścia i zdrowia w nadchodzącym roku 2018. Spotykamy się 14 stycznia.