Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Sokół pokonuje w Ostrowi AZS UJK Kielce

Utworzono dnia 10.11.2020
Czcionka:

8 listopada w hali MOSIR, koszykarze Sokoła w ramach VII kolejki II ligi gr B, pokonali AZS UJK Kielce 93:87. Gospodarze od początku meczu wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Po dwóch kwartach Sokół wysoko prowadził 54:31, a w połowie trzeciej kwarty uzyskał najwayższą 29 punktową przewagę - 69:40.

Sokół wyraźnie zwolnił tempo, a ambitnie grający goście, powoli odzyskiwali swój rytm gry, szybkimi akcjami i głównie rzutami za trzy punkty zmniejszali swoją stratę. Sokół 13 punktami przegrał ostatnią kwartę, jednak kontrolował wynik i utrzymywał bezpieczną przewagę - ostatecznie pokonując kolejnego rywala.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - AZS  UJK Kielce 93:87
(26:14) (28:17) (17:21) (22:35)

Punkty:
SOKÓŁ: Mikołaj Motel -    22, Aleksander Szczerbatiuk - 20, Przemysław Słoniewski - 16, Paweł Łapiński - 15, Mohamed Abdelaal - 10, Cezary Karpik -    5, Patryk Łysiak - 3, Rafał Pstrokoński - 2, Mateusz Kazimierczuk - 0, Kuba Orłowski - 0
AZS UJK: Igor Jagiełło - 18, Konrad Nowik - 18, Maksymilian Czapla - 12, Błażej Sowa - 11, Piotr Osiakowski - 9, Maciej Parszewski - 9, Przemysław Zygmunciak - 5, Maciej Fugiński - 3, Kacper Wierzgała - 2