Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

SOKÓŁ z czwartą wygraną z rzędu

Utworzono dnia 03.02.2019
Czcionka:

W sobotę 2 lutego koszykarze II ligowego SOKOŁA podejmowali u siebie ZKS STAL Stalowa Wola. Kibice zobaczyli kolejne ciekawe spotkanie, które było wyjątkowo zacięte i wyrównane. Zarówno po pierwszej, jak i po drugiej kwarcie na tablicy wyników był remis - 15:15 i 41:41.
W IIII kwarcie od stanu 43:43, Sokół zatracił skuteczność, przez cztery minuty nasi zawodnicy nie potrafili zdobyć punktu, a 12 punktowy run gości dał im prowadzenie 43:55. Nie podłamało to jednak gospodarzy, którzy już po kilku minutach ponownie wrócił do gry, odrobił straty i po III kwartach wygrywali 60:59. Emocji nie brakowało i w IV kwarcie. Na piętnaście sekund przed jej końcem, przy stanie 78:78, o czas poprosił trener Sokoła. Ostatnia akcja została rozrysowana, a zawodnicy rozegrali ją zgodnie z założeniami, jednak... zabrakło skutecznego rzutu i potrzebna była dogrywka. W niej zdobyto tylko 10 punktów, jednak o dwa punkty więcej zdobyli gospodarze i to przesądziło o czwartej z rzędu wygranej Sokoła.

Najwięcej punktów w meczu zdobył zawodnik STALI - Leszek Kaczmarski - 28 pkt, wśród gospodarzy 23 punkty uzyskał Piotr Barszcz. Po wygranej ze Stalą - Sokół zamuje 8 miejsce w tabeli II ligi grupy B.
Za tydzień Sokół pauzuje, ale w kolejne cztery weekendy zagra mecze na własnej hali. Na początek, w niedzielę 17 lutego o godzinie 17.00 podejmował będzie TBV Start II Lublin.

SOKÓŁ Ostrów Mazoiwecka - ZKS STAL Stalowa Wola 84:82
(15:15) (26:26) (19:18) (18:19) (6:4)