Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

SOKÓŁ z kolejną wygraną

Utworzono dnia 05.03.2019
Czcionka:

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrali koszykarze ostrowskiego Sokoła. 3 marca w meczu XXIV kolejki II ligi grupy B, pokonali w hali MOSiR wyżej notowany zespół - Dziki Warszawa 80:69. Oba zespoły dzieliły 4 pozycje w ligowej tabeli, Dziki zajmowały 6 miejsce z bilansem 14:9, Sokół był na miejscu 10 z bilansem 11:12.
Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy już po 5 minutach uzyskali wysokie prowadzenie 16:4. W dalszych kwartach bardzo dobrą grą w obronie powstrzymywali najskuteczniejszych zawodników warszawskiej drużyny i utrzymywali bezpieczną przewagę. Dobra skuteczność rzutowa i rozsądnie rozgrywane akcje sprawiały, że uzyskanego od początku prowadzenia, nie oddali nawet na sekundę. Goście do końca walczyli o dobry wynik przyśpieszając tempo gry. W ostatnich minutach IV kwarty szybko trafili 4 trójki i 20 punktowa przewaga Sokoła wyraźnie się zmniejszyła. W końcówce Sokoły skutecznie wykonywali rzuty wolne i 11 punktowa wygrana stała się faktem. Ostatecznie Sokół pewnie pokonał Dziki 80:69.
W meczu z Dzikami dwaj zawodnicy Sokoła uzyskali double-double - Piotr Barszcz 18pkt/12zb i Łukasz Paul 12pkt/12zb, a najskuteczniejszym strzelcem z 23 pkt został Andrii Shapovalov. Wsród gości najwięcej punktów uzyskał Karol Dębski - 13.

Sokołom do rozegrania w fazie grupowej pozostały jeszcze dwa mecze. Już w najbliższą niedzielę 10 marca - zagrają w Ostrowi z liderem grupy b - zespołem ŻUBRY Leo-Sped Białystok, a tydzień później bardzo ważny wyjazdowy mecz z Rosą Sport Radom.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - DZIKI Warszawa 80:69
(22:13) (19:14) (19:20) (20:22)