Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski LOTTO 3x3 QUEST (zdjęcia)

Utworzono dnia 11.06.2019
Czcionka:

W dniach 8-9 czerwca na obiekcie OMEGA przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 - LOTTO 3x3 QUEST. Polski Związek Koszykówki wybrał nasze miasto jako współorganizatora już po raz trzeci z rzędu. Na zadaszonym obiekcie, rywalizacji nie przeszkadzało ani mocne słońce, ani przez chwilę padający deszcz.

W niedzielę 9 czerwca rywalizowano w kategorii OPEN mężczyzn - WYNIKI
Wstępnie do rywalizacji zgłosiło się 13 zespołów, jednak w dniu zawodów ostatecznie zameldowało się 9 drużyn.  w wśród nich trzy ostrowskie - Sokoły 3x3, Młody Stary Duży SorOmega Team Ostrow. Poziom turnieju był całkiem wysoki, bo nie zabrakło kilku finalistów z ubiegłorocznej edysci QESTa.
Po fazie grupowej z przedstawicieli naszego miasta do dalszego etapu nie awansował tylko Omega Team Ostrow.

W fazie pucharowej Młody Stary Duży Sor uległ mocnej ekipie Planet team  (drużyna kilkukrotnie gościła już w naszym mieście) 22:8.
Sokoły 3x3 w ćwierćfinale pokonały w dogrywce "Warsaw Lions" 16:15 oraz miały dużą szansę na awans do finału. W półfinałowym meczu nasz zespół rywalizował z Planet team - początkowo mecz był wyrównany, a w połowie "Sokoły 3x3" uzyskały 4 punktową przewagę. Wydawało się, że jest to bezpieczny wynik jednak w tym turnieju "Planet team" znakomicie trafiali z dystansu i po trzech "dwójkach" z rzędu wyszli na prowadzenie. "Sokoły 3x3" jednak odrobili straty, ale na dwie minuty przed końcem urazu doznał Piotrek Barszcz, co ewidentnie osłabiło nasz zespół. Rywale ponownie trafiali "za dwa" i ostatecznie wygrali 22:17. Naszej drużynie pozostała walka obrąz.
W meczu o III miejsce bardzo szybko popełnione sześć fauli sprawiło, ża rywale -
SKY TATTOO RADOM wykonywali po dwa rzuty wolne, w konsekwencji ułatwiło im to wygraną 21:13. Sokoły zakończyli rywalizację na 4 miejscu.

W finale turnieju "Planet team" uległ drużynie szukamygraczy.pl - 21:14