Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

VII Ostrowski Bieg Konstytucji

Utworzono dnia 07.05.2018
Czcionka:

Juz po raz siódmy w naszym mieście odbył się Ostrowski Bieg Konstytucji. Tradycyjnie w programie zaplanowano dwa biegi - pierwszy na dystansie 10 000 m z pomiarem czasu oraz drugi - bieg honorowy - na dystansie około 500 m.
Zmagania z 10 kilometrami i wysoką temperaturą podjęło się 61 zawodników - 48 mężczyzn i 13 kobiet. Wśród pań w biegu wystartowała m.in. znana z serialu "Na Współnej" - aktorka Joanna Jabłczyńska. Trasa biegła ulicami miasta i przez tereny leśne. Mimo wysokiej temperatury, wszyscy uczestnicy szczęsliwie dotarli do mety.
Po raz kolejny w ostrowskich biegach wśród panów najlepszy był Przemysław Dąbrowski reprezentujący klub AGRO-METAL Ostrołęka z czasem 16 00:37:37.06, wśród pań wygrała Andżelika Dzięgiel z klubu GKS Fabianki Toruń z czasem 00:40:05.40.

Komplet wyników na 10 000 m
kobiety, mężczyźni

Na krótszym dystansie wystartowało około 50 zawodników, nie zabrakło mieszkańców naszego miasta oraz dalszych i bliższych miejscowości. Trasę biegu wytyczono na terenie parku przy stawie miejskim.

Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z rąk przedstawicieli naszego miasta: Pana Jerzego Bauera - Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, Pani Doroty Ambroziak - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej, Prezesa LKS Ostrowianka Pana Michała Chojnowskiego oraz wicedyrektora MOSiR Pana Waldemara Konarzewskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsza trójka na dystansie 10 000 m - w kategorii kobiet i mężczyzn - otrzymała statuetki i nagrody finansowe.

W tym roku pamiątkowy medal z VII Ostrowskiego Biegu Konstytucji był tak zaprojektowany, aby wraz z medalem z IV Biegu Woności i Solidarności - który odbędzie się w późniejszym terminie - po połaczeniu utworzył dodatkowy oryginalny motyw.


 

ZAŁĄCZNIKI:

Wyniki kobiet na 10 km

Utworzono dnia 09.05.2018, 15:10

Wyniki mężczyzn na 10 km

Utworzono dnia 09.05.2018, 15:07