Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Weekendowe wygrane koszykarzy Sokoła i Ostrowianki

Utworzono dnia 10.03.2021
Czcionka:

To był udany weekend dla koszykarskich zespołów z Ostrowi Mazowieckiej. W sobotę 6 marca w ostrowskiej hali MOSIR najmłodszy rocznik MKS Ostrowianki oraz seniorzy II ligowego Sokoła odnieśli ważne wygrane. Koszykarze MKS-u doczekali się swojej historycznej pierwszej wygranej, pokonując MKS Ząbki 46:31, a zawodnicy Sokoła okazali się lepsi od Isetia Erzurum Warszawa 105:73 i awansowali na II miejsce w tabeli II ligi gr. B.

Koszykarze Ostrowianki startujący w rozgrywkach WOZKosz w kat U-11 rywalizują w grupie FUN. Jak nazwa wskazuje - głównym celem rozgrywek w tej grupie jest przede wszystkim nauka i zabawa w koszykówkę. Z założenia mają tu grać chłopcy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z basketem, a wynik nie jest priorytetem dla trenerów. Nie zmienia to jednak faktu, że celem każdej rywalizacji jest być lepszym od przeciwnika. W sobotnie przedpołudnie chłopcy podejmowali w Ostrowi - MKS Ząbki. Od początku spotkania gospodarze uzyskali przewagę, którą powiększali z każdą minutą. Po pierwszej kwarcie prowadzili 10:2, a do przerwy przewaga wzrosła do 20 punktów (26:6).

Goście jednak się nie poddawali i w III kwarcie wyraźnie zmniejszyli swoją stratę - wygrali kwartę 21:8 i przed ostatnią częścią Ostrowianka prowadził już tylko 34:27.
Nasi zawodnicy walczyli jednak do końca, ponownie przejęli inicjatywę, wygrali IV kwartę 12:4, a całe spotkanie 46:31 - odnosząc swoją pierwszą wygraną w historii.

MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka (U-11) - MKS Ząbki - 46 : 31
(10:2) (16:4) (8:21) (12:4)

Punkty dla Ostrowianki:
Paweł Piskowski – 17, Miłosz Twarowski – 14, Kacper Piskowski – 10, Nataniel Sojko – 3, Patryk Dobosz – 2, Maksymilian Tomczyk – 0, Przemysław Melnyk – 0.

------

O 16.00 do rywalizacji przystąpili II ligowi seniorzy. Sokoły podejmowali Isetia Erzurum Warszawa, który zajmował 12 miejsce w tabeli. Goście mimo odległej lokaty nie należą do „wygodnych” przeciwników i są w stanie postawić się wyżej notowanym rywalom. W ostatniej kolejce 3 punktami przegrali z Żubrami Białystok, a tydzień wcześniej pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź. W pierwszej rundzie - w listopadzie - Sokoły też nie mieli łatwo i w zaciętym meczu wygrali w Warszawie 78:75. Obecnie zespoły znajdują się jednak na przeciwległych biegunach w tabeli i to gospodarze byli stawiani w roli faworyta. Dodatkowo na korzyść ostrowskiej drużyny jest fakt, że zespół wygrał swoje ostatnie sześć meczów - w większości wysoko pokonując swoich rywali.
Spotkanie rozpoczęła "minuta ciszy" ku czci zmarłego Tadeusza Hucińskiego, byłego trenera reprezentacji Polski kobiet, trenera ekstraklasowych klubów oraz byłego Wiceprezesa Polskiego Związku Koszykówki.
Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, zespoły trafiały kosz za kosz, a na minutę przed jej końcem był remis po 20. W końcówce goście trafili jednak dwa rzuty „za trzy” i wygrali pierwszą odsłonę 26:20. Po dwóch minutach II kwarty przewaga Iseti wzrosła do 10 pkt (34:24) - co najwyraźniej podrażniło ostrowski zespół. Gospodarze zdecydowanie poprawili obronę, przejęli inicjatywę, odrobili stratę i do przerwy wygrywali 51:47.

W kolejnych kwartach Sokoły kontynuowali swoją grę, mocną obroną i skutecznymi rzutami - z każdą minutą powiększali swoją przewagę. III odsłonę wygrali 24:8 i nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy. W ostatniej części gospodarze dołożyli jeszcze 12 punktów przewagi i ostatecznie wysoko pokonali Isetię 105:73.
Po tej wygranej Sokoły awansowali na drugie miejsce w tabeli II ligi gr. B.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – Isetia Erzurum Warszawa – 105:73
(20:26) (31:21) (24:8) (30:18)

Punkty dla Sokoła:
Paweł Łapiński - 20, Łukasz Paul - 17, Aleksander Szczerbatiuk - 16, Patryk Łysiak - 12, Mikołaj Motel - 8, Przemysław Słoniewski - 7, Rafał Pstrokoński - 6, Mohamed Abdelaal - 5, Daniel Nieporęcki - 4, Cezary Karpik - 4, Mateusz Kazimierczuk - 4, Kuba Orłowski – 2

Wszystkie ligowe mecze koszykarzy odbywają się bez udziału publiczności. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube MOSIR Ostrów Mazowiecka, gdzie przeprowadzamy transmisję live m. in. z meczów II ligi koszykówki i siatkarskiej ligi BSLSA oraz można obejrzeć rozegrane już ligowe mecze i wydarzenia w MOSIR.