Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Wysoka wygrana koszykarzy LKS Ostrowianka na inaugurację sezonu

Utworzono dnia 29.10.2018
Czcionka:

W niedzielę 28 października, rozgrywki koszykówki w kategorii U-12 rozpoczęli młodzi koszykarze LKS OSTROWIANKA. Zespół trenowany przez Michała Chojnowskiego i Jakuba Żyłowskiego, w swoim pierwszym ligowym meczu podejmował drużynę GKK Grodzisk Mazowiecki i trzeba przyznać, że był to debiut wyjątkowo udany. Od początku meczu ostrowski zespół narzucił swój styl gry i systematycznie powiększał swoją przewagę. W II kwarcie przez kilka minut goście uzyskali niewielką przewagę na boisku i trochę zmniejszyli swoje straty, ale do przerwy LKS wyraźnie prowadził 36:22.
W kolejnych odsłonach gospodarze nie dali szans swoim rywalom i ostatecznie wysoko wygrali 83:46.

LKS OSTROWIANKA Ostrów Mazowiecka - GKK Grodzisk Mazowiecki 83:46
(20:12) (16:10) (24:12) (
23:12)

Zespół w kategorii U-12 tworzą uczniowie V klasy (sportowej) Szkoły Podstawowej Nr 2, w szkole realizowany jest program SMOK (Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki), co daje zawodnikom dodatkowe możliwości szkoleniowe. Przed sezonem młodzi koszykarze byli na obozie sportowo-wychowawczym Polish Basketball Clinic, gdzie szlifowali technikę, mieli okazję poznać zawodników i trenerów z całej Polski, poznali m.in. reprezentantki Polski w koszykówce (np Agnieszka Szott - Hejmej).
Jak widać szkolenie idzie we własciwym kierunku, zawodnicy systematycznie robią postępy, a włożona praca będzie coraz bardziej owocowała w przyszłości.

Wkrótce do rozgrywek WOZKosz, dołączą uczniowie IV klasy (sportowej) Szkoły Podstawowej Nr 2, którzy rywalizowali będą w kategorii wiekowej U-11. Rozgrywki ruszą na początku 2019 roku.

Utworzono dnia 29.10.2018, 21:39