Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Rugby na wózkach

Czcionka:

Strona redagowana przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „ISKIERKA"

Rugby na wózkach i drużyna „GROM”

Rugby na Wózkach (RnW) to sport stworzony w latach 70-tych XX wieku w Kanadzie z myślą o tych niepełnosprawnych, którzy ze względu na ograniczenia w poruszaniu także kończynami górnymi (kończynami dolnymi nie ruszają w ogóle) nie mogły wywalczyć sobie miejsca w drużynach koszykówki na wózkach. W Polsce RnW obecne jest od ponad 15 lat. Aktualnie Polska Liga Rugby na Wózkach skupia 20 drużyn rozstawionych w trzech ligach. Ostrowska drużyna „GROM” od pięciu lat gra w I lidze, a w sezonach 2014 i 2015 zajęła trzecie miejsca. Po za turniejami ligowymi „GROM” występuje również w turniejach regionalnych oraz międzynarodowych.

Treningi RnW odbywają się w środy w godzinach od 17.00 do 20.00 na Hali Sportowej MOSiR przy ul. Warchalskiego 3 (stara hala). Zachęcamy wszystkich niepełnosprawnych ruchowo do czynnego uprawiania sportu. Poszukujemy także osób sprawnych, które chciałyby swój czas poświęcić na pomoc niepełnosprawnym zawodnikom podczas treningów czy nawet wyjazdów na kilkudniowe turnieje.

W sezonie 2016 drużyna „GROM” wystąpi w dwóch turniejach Polskiej Ligii rugby na Wózkach, w Pucharze Polski oraz w Międzynarodowym Turnieju Rugby na Wózkach „Ostrava Cup 2016” w Czechach. Po za tym planujemy (wrzesień/październik) organizację regionalnego turnieju rugby w Ostrowi Mazowieckiej.

Osoby do kontaktu:
Karol Godlewski koordynator drużyny „GROM” tel. 501 798 313
Zenon Koroś menager drużyny „GROM” tel. 607 601 303

AKTUALNOŚCI:

Turniej Rugby na Wózkach

Utworzono dnia 15.11.2016

W dniach 12-13 listopada 2016 roku w Ostrowi Mazowieckiej na nowej hali MOSiR, odbył się Turniej Rugby na Wózkach, którego gospodarzem była ostrowska drużyna "GROM". W turnieju rywalizowały drużyny z Warszawy - Four Kings i drużyna Avalon Extreme, z Rzeszowa Flying...

WIĘCEJ... na temat: Turniej Rugby na Wózkach

GROM – Ostrów Wicemistrzem Polski

Utworzono dnia 31.05.2016

Na pierwszym w tym sezonie turnieju ligowym w rugby na wózkach, który odbył się w Radomiu, GROM - Ostrów Mazowiecka zajął 3 miejsce za pierwszym Balian – Wielkopolska i drugim Flying Wings – Rzeszów. W drugim turnieju, który się odbył w dniach...

WIĘCEJ... na temat: GROM – Ostrów Wicemistrzem Polski

GROM - galeria

Utworzono dnia 07.04.2016, 12:47

Zdjęcia: "GROM" Ostrów Mazowiecka